Dondurulmuş Embriyo Nasıl Saklanır **2021

Dondurulmuş Embriyo Nasıl Saklanır?  sorusuna cevap verecek olursak önce embriyo dondurma işlemi nedir konumuzu okumalısınız. Sevdiklerinizin donmuş embriyolarını almanın yeni bir yolunu arıyorsanız, bu makale tam size göre. İn vitro fertilizasyon sırasında yakalanan embriyonun nasıl dondurulacağına dair adımlar hakkında konuşacağız. Neler olacağı, nasıl çalıştığı ve prosedürün potansiyeli hakkında konuşacağız. Bu makaleyi okuduktan sonra, embriyoları nasıl donduracağınızı ve tam olarak ne zaman kullanmak isteyebileceğinizi bilmelisiniz. Daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, okumaya devam edin.

İlk olarak, bir donörün spermi bir kadının vücudundaki bir yumurtayı döllemek için kullanıldığında ne olacağı hakkında konuşacağız. Kocasının spermiyle hamile kalmak isteyen kadının rahmine yumurta yerleştirilir. Erkek partnerin spermini kullanma imkanı da vardır. İn vitro fertilizasyon sırasında yakalanan embriyonun nasıl dondurulacağıyla ilgili bu sürece yardımcı üreme teknolojisi (ART) denir.

Embriyo nasıl dondurulur

Bu yapıldıktan sonra, embriyolar buzdolabında sıvı bir çözelti içinde saklanır. Bu sıvı çözelti çok düşük bir sıcaklıkta tutulmalıdır. Depolama alanının sıcaklığı çok yüksekse embriyo yaşayamaz. Bu sürece vitrifikasyon denir.

Dondurulmuş Embriyo Nasıl Saklanır **2021

Daha sonra embriyolar çözülür ve test için laboratuvara geri gönderilir. Bu süreçte teknisyenler embriyonun sağlıklı olup olmadığını bileceklerdir. Test bittikten sonra teknisyenler çifte embriyoları tutmak isteyip istemediklerini söyleyeceklerdir. Çift kabul ederse, embriyoları kendileri dondurabilirler. Aksi takdirde, embriyolar saklanmak üzere bankaya geri gönderilecektir.

İn vitro fertilizasyon sırasında yakalanan embriyonun nasıl dondurulacağı çok kolaydır. Genellikle hastanede yapılır. Gerekli olan tek şey, çiftin yumurtalarının döllenmesini beklemeye istekli olmasıdır. İşlemi gerçekleştiren teknisyen çiftten bir miktar kan örneği alıp doğurganlık laboratuvarına gönderecektir. Burada teknisyenler, dondurulmuş embriyoların alınması için numuneyi işlemeye başlayacak.

Bir çiftin bilmesi gereken en önemli şeylerden biri embriyoların nasıl dondurulacağıdır. Beklenmedik bir olayın meydana geldiği zamanlar olabilir ve embriyoları almanın başka yolu olmayabilir. Çift, bunu kendi başlarına yapmaya çalışmak isteyebilir, ancak uzman teknik bilgisine sahip olmadıkça, uzmanların böyle bir sorunla ilgilenmesine izin vermek daha iyidir. Birçok çiftin bu prosedürü geçirmesinin nedeni de budur.

Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Gerçekleşir? *2021 Tüp Bebek Aşamaları

Dondurulmuş Embriyo Konusu Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İstermisiniz? Dondurulmuş Embriyo Tedavileri ve Yöntemleri İçin Size Yardımcı Olmayı İsteriz.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Dondurulmuş Embriyo hakkında detaylı bilgi almak istiyorum ve sizi Dondurulmuş Embriyo tedavileri hakkında ilgili Tüp Bebek Merkezleri ne yönlendireceğiz”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Dondurulmuş Embriyo Tedavisi ve Yöntemleri için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.

En Uygun Fiyat İle Dondurulmuş Embriyo Tedavisi Nasıl Yapılır?

No comment