Dondurulmuş Embriyo Ne Zaman Transfer Edilir? *2021 Güncel

Dondurulmuş Embriyo Ne Zaman Transfer Edilir? sorusu için verilebilecek en iyi cevap Dondurulmuş Embriyo nasıl daha uzun süre dondurulacağını öğrenmek, üreme sağlığını çok daha kolay hale getirmenin önemli bir adımıdır. Birçok insan hamile kalmaya çalışmadan önce yumurtalarının tamamen olgunlaşmasını beklemenin en iyisi olduğunu zaten bilse de, diğerleri bu konuda bilgi sahibi değildir. Embriyo dondurmayı daha uzun süre uygulanabilir hale getirmeyi öğrenmeye başlamak için hamile kalabileceğinizi fark ettiğiniz andan daha iyi bir zaman olamaz.

Embriyo Dondurma Nasıl Yapılır?

Yumurtlamaya başladığınız an ile vücudunuzun hamileliği tutabildiği an arasındaki zaman, tam bir aydan neredeyse bir yıla kadar olabilir. Uzmanların çoğu, tam iki ayın en ideal bekleme süresi olduğunu öne sürüyor. Bu, embriyonun dondurulmasını daha uzun süre mümkün kılmaktır.

Pek çok kadın, yaşamlarının belirli dönemlerinde embriyonun nasıl daha uzun süre dondurulacağı sürecinden geçmeleri gerektiğini fark eder. Bu zamanlardan en yaygın olanı, ilk başarısız hamilelik girişimini takip etmektir. En az bir canlı yumurtayı kaybetmiş olan çoğu kadın, bir daha deneme olasılığından vazgeçer. Bu, birçok nedenden dolayı çok sinir bozucu, ancak tüm nedenlerin en önemlisi, sağlıklı yumurtanın gelecekteki hamileliklerde kullanılmak üzere saklanmamasıdır.

Bu yumurta donörünü bekletmek, çok fazla yumurta kaybetmiş kadınların iyi bir başlangıç ​​ile yeniden başlamasını sağlar. Bu çok basit bir süreçtir ve çoğu klinik, doğurganlığın çeşitli aşamalarında yumurta dondurma hizmeti sunmaktadır. Bazı klinikler, gebe kalma amacıyla daha fazla yumurta biriktirmek isteyen çiftler için embriyo dondurma işlemini nasıl daha uzun süre yapacaklarına da sahiptir.

Embriyo dondurmayı daha uzun süre mümkün kılmanın bir başka yolu da in vitro fertilizasyon denen şeyden geçmektir. Bu süreç, kendi yumurtası ile hamile kalmaya çalışmak isteyen kadının partnerinden gerçek canlı sperm transferini içerir. Buradaki fikir, bu spermin yumurtalarını kaybeden dişinin yumurtalarını döllemesine izin vermektir. Başarılı olursa, çift birlikte bir çocuk sahibi olabilir.

Bu prosedürlerin avantajları ve dezavantajları vardır. Kendi yumurtasını yeni kaybetmiş bir kadınsanız ve embriyonun dondurulmasını sizin için nasıl daha uzun süre mümkün kılacağından emin değilseniz, doktorunuzla konuşun. Hem siz hem de o, sizin özel durumunuz için en iyi hareket tarzının ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Daha önce sahip olduğunuzdan daha fazla yumurta biriktirebilirsiniz ve embriyonun nasıl daha uzun süre dondurulacağı sürecinden asla geçmek zorunda kalmayabilirsiniz.

Embriyo Dondurma İşlemi Nedir? **2021 İşlemleri

Dondurulmuş Embriyo Konusu Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İstermisiniz? Dondurulmuş Embriyo Tedavileri ve Yöntemleri İçin Size Yardımcı Olmayı İsteriz.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Dondurulmuş Embriyo hakkında detaylı bilgi almak istiyorum ve sizi Dondurulmuş Embriyo tedavileri hakkında ilgili Tüp Bebek Merkezleri ne yönlendireceğiz”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Dondurulmuş Embriyo Tedavisi ve Yöntemleri için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.

En Uygun Fiyat İle Dondurulmuş Embriyo Tedavisi Nasıl Yapılır?

FAQ

Tüp bebek nasıl yapılır? Türkiye’de iki prosedüre bölünebilir. "Rahim İçi Sperm Yerleştirme" veya IUI ve "Yardımlı Üreme Teknolojisi (IVF) ile İn-Vitro Fertilizasyon" yani tüp bebek yöntemi vardır. Bu, erkeğin spermin kadının rahmine enjekte edildiği bir laboratuvarda yapılır. Teknoloji günümüzde oldukça gelişmiştir ve modern teknoloji bu süreci mümkün olduğunca acısız ve zevkli hale getirmektedir. Yumurta, sperm ile doğal cinsel ilişki yoluyla temas etmediği için tesadüfi olmayan bir gebeliktir. IUI, bu prosedüre de denildiği gibi, Tüp Bebekten daha karmaşık bir prosedürdür. Yumurta rahim yerine fallop tüpüne yerleştirilir, bu da yumurtanın rahme sokulmasının iki farklı yolu olduğu anlamına gelir. Yumurta, cinsel ilişki sırasında sperm ile temas ederse, spermi dişinin sperminden daha az aktifse, erkek partnere seçtiği bir sperm verilecektir. Bu nedenle, daha fazla sperm üretilir ve bu da gebe kalma şansını artırır. IUI-DIR daha karmaşık bir prosedürdür. Yumurta mikroskobun altına bir tabağa yerleştirilir. Sperm daha sonra kadına fallop tüplerinden sokulur ve hemen döllenir. Bu, çift için daha fazla çalışma ve daha kısa bir fırsat penceresi olduğu anlamına gelir. Söz konusu maliyet IVF'den çok daha yüksek ancak aynı zamanda önemli ölçüde daha karmaşıktır.

No comment