Embriyo dondurma ne demek? – Embriyo Nedir? *2021 Bilgileri

Embriyo dondurma ne demek? Embriyonik dondurma veya embriyo dondurma, embriyoların düşük sıcaklıklarda, genellikle gebe kalmadan önceki bir aşama olan erken blastosist aşamasına karşılık gelen erken bir embriyonik aşamada dondurulması işlemidir. Embriyo, istenilen doğum tarihine kadar saklanacağı bir bankaya transfer edilir. Bu işlemin birçok avantajı vardır. Teknik, aynı anda birden fazla embriyo depolamak için kullanıldı ve istendiğinde daha iyi hamilelik şansı sağladı. Ek olarak, spermi ileride kullanmak üzere korumak için bazı tıbbi durumlarda kullanılan bir tekniktir; bu teknik, sperm ve yumurtanın gelecekte olası bir gamet donör embriyo transferinde kullanılmak üzere korunmasına izin verir.

Embriyo dondurulması ne demek?

Dondurulmuş embriyoların kullanıldığı saklama teknikleri, yıllar boyunca titiz çalışma ve araştırmalara tabi tutulmuş ve etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bu süreçte ilk adım embriyonun kadının vücudundan çıkarılmasıdır. Embriyolar daha sonra hasarı en aza indirmek için ışığa ve neme maruz bırakılmadan düşük sıcaklıktaki odalarda depolanır.

Embriyo dondurma ne demek? – Embriyo Nedir? *2021 Bilgileri

Gelişimin erken aşamalarında, dişinin yumurtalıklarında bir gamet bulunur. Bu, bir gametin vücudun dışındaki bir yumurtayı döllemesini zorlaştırır. Bu nedenle, bu dondurma prosedürlerini kullanan çoğu klinik son derece düşük sıcaklıklara dayanır. Buna ek olarak işlem boyunca embriyoya çok az hasar oluşur.

Bir embriyoyu dondurmanın iki ana yöntemi Kriyojenik ve elektroporasyondur. Her iki teknik de benzer sonuçlarla sonuçlanırken, embriyonun implante edilmesi için geçen süre bakımından farklılık gösterirler. Kriyojenik, daha sonraki prosedür daha uzun sürerken çok daha az zaman gerektirir.

Herhangi bir teknikten geçmeden önce, amaçlanan bir ebeveyn olduğunuzdan ve embriyonun sağlıklı olduğundan emin olmanız önemlidir. Bunun nedeni, prosedürün yumurtanın normal yapısını bozmayı içermesi ve anormal ve kullanılamaz embriyolara neden olabilmesidir. Bu nedenle, bu prosedürü uygulamaya uygun olup olmadığınızı belirlemek için doğurganlık uzmanınızla görüşmeniz önemlidir.

Prosedürlerin teknik özellikleri ile ilgilenmeyenler için Cryogenics yaptırmak mümkündür. Bu, kullanım kolaylığı nedeniyle çok daha yaygın olarak kullanılan bir tekniktir. Embriyoları tam zamanında dondurmak için sıvılarla doldurulabilen bir kit mevcuttur. İstenilen tarih geldiğinde, eritin ve hamileliğe kadar ikamet edecekleri kadının rahmine yerleştirin. Cryogenics’in tek dezavantajı, bebeğin cinsiyetini seçmenize izin vermemesidir.

Embriyo Dondurma İşlemi Nedir? **2021 İşlemleri

Embriyo dondurma Konusu Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İstermisiniz? Embriyo dondurma Tedavileri ve Yöntemleri İçin Size Yardımcı Olmayı İsteriz.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Embriyo dondurma hakkında detaylı bilgi almak istiyorum ve sizi Embriyo dondurma tedavileri hakkında ilgili Tüp Bebek Merkezleri ne yönlendireceğiz”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Embriyo dondurma Tedavisi ve Yöntemleri için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.

En Uygun Fiyat İle Embriyo dondurma Tedavisi Nasıl Yapılır?

No comment