Kadınlarda Kısırlık Belirtileri Farkında Olmanız GerekenBelirtiler

 

Bir kadın için kısırlığın ilk belirtisi hamile kalamama olacaktır. Hamilelik yolculuğunun başladığı yer burasıdır. Kısırlık, kadın üreme sistemi tarafından yeterli sayıda yumurta üretilemeyen bir durumdur. Kadınlarda Kısırlığa Yol Açan Nedenler pek çok neden vardır. Pelvik bölgedeki yaş, genetik, hastalıklar ve problemler kısırlığın yaygın nedenlerinden bazılarıdır.

Kadınlarda Kısırlık Testi

Bu durumlarda, uygulanabilir tek seçenek tıbbi tedavi görmektir. Kısırlığa ayrıca aşırı stres, hormonal dengesizlik ve çok fazla fiziksel aktivite gibi dış etkenler de neden olabilir. Kadınlarda menopoz, kısırlığın bilinen bir nedenidir. Menopoz, yumurtalıklar çok fazla östrojen ürettiğinde ortaya çıkar ve bu da yumurta hücrelerinin işlevini etkiler.

Kadınlarda Kısırlık Belirtileri Farkında Olmanız GerekenBelirtiler

Kadınlarda Kısırlık Nasıl Anlaşilir

Kadınlarda Kısırlık Tedavisi

Oluşabilecek farklı semptom türleri vardır. Genellikle bir kadın, yumurtlama sırasında salınan yumurta sayısında bir azalma yaşayacaktır. Bazen servikal mukusta da artış olabilir. Bazı durumlarda yumurtalık kistleri ve rahim fibroidleri de olabilir. Her biri başka komplikasyonlara işaret edebileceğinden, tüm bu semptomlara ciddi dikkat gösterilmelidir.

Kadınlarda Kısırlık Nedenleri

Çok güvenilir olmayan bir başka belirti ise kilo alımıdır. Kilo ile kısırlık arasında bir miktar ilişki olsa da, ikisi arasında kesin bir ilişki yoktur. Bu, kilonun başka koşullara yol açabilecek semptomlardan biri olabileceği anlamına gelir. Size uygun şekilde teşhis koyabilmesi için doktorunuzdan bir kontrol istemek en iyisidir.

Kadınlarda Kısırlık Yapan Şeyler

Fiziksel yorgunluk, diğer komplikasyonlara işaret edebilecek bir semptomdur. Bunun nedeni, vücudun genellikle yaptığı işlevleri yerine getiremeyebilmesidir. Bu yorgunluğa ve bitkinliğe yol açabilir. Artık belirli görevlere iyi odaklanamadığınızı da fark edebilirsiniz. Bazı kadınlar da düzenli olarak baş ağrısı yaşadığını bildirebilir. Baş ağrısı, doğurganlık tedavisi gören kadınlar arasında yaygındır ve ayrıca doğurganlığın düşmesine neden olabilir.

Kadınlarda Kısırlaştırma

Diğer kısırlık belirtileri arasında düzensiz adet döngüsü bulunur. Bu semptomun arkasında gerçek bir neden yoktur, ancak doktorunuza danışmak isteyebilirsiniz çünkü düzensiz adet döngüleri üreme sisteminde bir tıkanıklık olduğunu gösterebilir. Ayrıca pelvik bölgede veya sırtınızda ağrı yaşayabilirsiniz. Kanama da normalden daha ağır olabilir ve genellikle olduğundan daha uzun sürebilir. Bu belirtiler, çocuk sahibi olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken işaretlerden sadece birkaçıdır.

Kadınlarda Kısırlık Konusu Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İstermisiniz? Kadınlarda Kısırlık Tedavileri ve Yöntemleri İçin Size Yardımcı Olmayı İsteriz.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Kadınlarda Kısırlık hakkında detaylı bilgi almak istiyorum ve sizi Kadınlarda Kısırlık tedavileri hakkında ilgili Tüp Bebek Merkezleri ne yönlendireceğiz”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Kadınlarda Kısırlık Tedavisi ve Yöntemleri için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.

En Uygun Fiyat İle Kadınlarda Kısırlık Tedavisi Nasıl Yapılır?

No comment