Tüp Bebek Öncesi Hazırlık – 2021 İşlem Sıraları

Tüp Bebek Öncesi Hazırlık İn vitro fertilizasyon (IVF) gibi invaziv bir prosedür geçirmeyi planlıyorsanız, Tüp Bebek tedavisinin tüm artılarını ve eksilerini anlamak sizin yararınıza olacaktır. Birçok çift, bir aile kurmak için bu doğurganlık tedavisini kullanmayı tercih ediyor. Pek çok kadının, başka bir ülkeye seyahat etmek zorunda kalmadan veya uzun saatler süren doğum sancıları çekmeden hamile kalmanın faydalarından yararlanmasını sağladı. Ayrıca tüp bebek tedavisi, bir kadının şu anda istemese de kendi bebeklerini yapmasını sağlar.

Tüp Bebek hastası genellikle, embriyoyu kadının yumurtalıklarından kadının rahmine taşımak için bir makinenin kullanıldığı tıbbi yardımlı bir tesise yerleştirilir. Tüp Bebek Öncesi Embriyolar, onları rutin olarak değerlendirecek olan özel eğitimli ve deneyimli profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından izlenecektir. Hastanın, Yoğun Bakım Ünitesinde (YBÜ) çalışan hemşire ve doktorları ziyaret etmek için haftada birkaç kez tesise gelmesi beklenmektedir. Hasta ve eşi, sahip oldukları endişeleri tartışmaya teşvik edilecektir. Birçok çift, herhangi bir nihai karar vermeden önce tedavilerini bir tıp uzmanıyla tartışır.

Tüp Bebek Öncesi Hazırlık

Bu tedavinin birçok avantajı vardır. En büyük faydalarından biri, bir kadının hamile kalmasına izin vermesidir. Önceki tubal gebelikler, tekrarlayan düşükler öyküsü ve kadının yaşı dahil olmak üzere bir kadının gebe kalamamasının birçok nedeni vardır. Tüm bu faktörler bir kadının doğurganlığını etkileyebilir ve genellikle bir kadın tüp bebek tedavisi gibi bir prosedürden geçtiğinde gebe kalma olasılığı daha yüksektir. Bir kadının gebe kalma şansını artıran çeşitli prosedürler vardır.

Tüp Bebek Öncesi Hazırlık – 2021 İşlem Sıraları

Tüp Bebek Öncesi Hazırlık

Tüp Bebek Öncesi Hazırlık Kadınlar

Yumurta, fallop tüplerinde döllendikten sonra, bir doktor onu çıkarır ve kadının rahmine yerleştirir. Küçük bir kesi yapılır ve işleme suni tohumlama denir. Kadın, prosedürü hastane ortamında veya evde veya klinik ortamında yaptırmayı seçebilir. Tüp Bebek birçok hasta kendi tedavilerini planlayabilen mahremiyeti ve bağımsızlığı tercih eder. Diğerleri için, doktorun ofisini ziyaret etmek, onlara uygun şekilde bakılacakları ve prosedür sırasında aceleye getirilmeyecekleri veya zorlanmayacakları konusunda iç huzuru sağlar.

Başarılı bir hamilelik gerçekleştiğinde, çift prosedürü tartışacaktır. Kadının tedaviden sonra oluşabilecek olası riskleri veya yan etkileri tam olarak anlaması önemlidir. Vücuttaki herhangi bir değişiklik hasta ile tartışılmalıdır. Ayrıca prosedürün seyahat, istihdam ve dini inançlar dahil gelecek planlarını nasıl etkileyebileceğini de anlamalıdırlar. Bu, özellikle bir hasta, üzerinde olabilecekleri diğer ilaçlarla birlikte bir tüp bebek tedavisi görüyorsa çok önemlidir.

Tüp Bebek Öncesi Erkek Hazırlık

Erkek partner de hastaya karşı sorumlulukları ve süreç hakkında bilgilendirilmelidir. Bunun nedeni, erkeğin tedavinin başarısı üzerinde etkisi olabilmesidir. Bazı çiftler tedavilerini tartışırken isimsiz kalmayı tercih ederler, böylece kendilerini rahat hissedebilecekleri seçenekleri keşfedebilirler. Diğerleri, güvendikleri eğitimli bir profesyonelle durumlarını tartışırken kendilerini daha rahat hissederler.

Tüp Bebek Transfer Öncesi Hazırlık

Her iki eşin de duygularını birbirleriyle paylaşması da önemlidir. Duyguların paylaşılması, doktorun ve / veya hastanın ortaya çıkabilecek sorunları ele almanın yeni yollarını öğrenmesine yardımcı olabilir. Hasta ayrıca doktorunun bilgilerini de paylaşmalıdır. Bu, hastanın tedaviye verdiği yanıtı ve beklenen sonucu içeren tedavinin bir açıklamasını içerir. Hasta, yaşadığı ağrı türü ve tüp bebek tedavisi ile ilgili endişeleri konusunda tamamen dürüst olmalıdır.

Bir kadın tüp bebek tedavisi gördüğünde, uzmanı tarafından muayene edilecektir. Bu muayene sadece hastanın tedaviye iyi bir aday olup olmadığını belirlemek için değil, aynı zamanda çiftin geleceklere hazırlanmasına yardımcı olmanın bir yolu olarak da kullanılır. Fizik muayene genellikle klinoks öncesi birinci aşama tedavisinin bir parçasıdır ve birkaç gün sürebilir. Bu aşamadan sonra, kadınlar tipik olarak ilişkiye başlamaya hazırdır.

Tüp Bebek Konusu Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İstermisiniz? Tüp Bebek Tedavileri ve Yöntemleri İçin Size Yardımcı Olmayı İsteriz.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Tüp Bebek hakkında detaylı bilgi almak istiyorum ve sizi Tüp Bebek tedavileri hakkında ilgili Tüp Bebek Merkezleri ne yönlendireceğiz”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Tüp Bebek Tedavisi ve Yöntemleri için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.

En Uygun Fiyat İle Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılır?

No comment