Tüp Bebek Tedavisi Mikroenjeksiyon (IVF/ICSI) – Tüp Bebek Tedavisinin Artıları ve Eksileri

İlk çocuğunuza hamile kalmayı düşünüyorsanız, Tüp Bebek Mikroenjeksiyon olasılığını araştırmak isteyebilirsiniz. IVF, Tüp Bebek anlamına gelir. Bu, yumurtalıklarınızı yumurta üretmeye teşvik etmek için vücudunuzdaki doğurganlık ilaçlarını kullanmayı içerir. Mikroenjeksiyon, doktorların cildinizin altına normalde yumurtalarınızın olacağı yere az miktarda sıvı enjekte edeceği bir prosedürdür.

Tüp Bebek Mikroenjeksiyon Farkı

Pek çok kadın, bu prosedürün kendilerine zarar verebileceğinden endişelenmektedir, ancak olumsuz yan etkilere dair çok az rapor alınmıştır. Aslında birçok doktor, herhangi bir yardım almadan hamile kalmak isteyenler için en iyi seçenekler olarak Tüp Bebek Mikroenjeksiyon önermektedir. Tüp Bebek tüm çiftlerde işe yaramayabilir. Bazı durumlarda bazı çiftlere yardımcı olabilirken diğerlerine yardımcı olmayabilir.

Mikroenjeksiyon Tüp Bebek

Herkes bu tedavi için iyi bir aday değildir. Doğal olarak ve kendi başınıza hamile kalabilmelisiniz. Ayrıca prosedürün sizin için neler yapabileceği konusunda gerçekçi beklentileriniz olmalıdır. Bazı hastalar harika sonuçlar aldı, ancak diğerleri olmadı. Tüp Bebek Mikroenjeksiyon sizin için doğru olup olmadığını görmek için tıbbi geçmişinizi doktorunuzla görüşmeniz önemlidir.

Tüp Bebek Ve Mikroenjeksiyon Arasındaki Fark

Tüp Bebek Mikroenjeksiyon iki farklı tedavidir. Bu prosedürlerin her ikisi de hamile kalmanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Tedaviler, farklı şekillerde işledikleri için biraz farklılık gösterebilir.

Tüp Bebek ile Mikroenjeksiyon Arasındaki Fark

Tüp Bebek , partnerinizden sperm toplamayı, onu kendi vücudunuzdaki sıvıyla bir petri kabında döllemeyi ve daha sonra gebe kalmayı sağlamak için embriyoyu bir kadının fallop tüplerine koymayı içerir. Sağlıklı bir hamilelik dokuz ay kadar kısa bir sürede gerçekleşebilir. Bebeğiniz, tedavinizin ilk ayının bitiminden hemen sonra dünyaya gelebilir.

Tüp Bebek Mi Mikroenjeksiyon Mu?

Belirli sağlık sorunlarınız varsa veya hamileliğe zararlı olabilecek ilaçlar alıyorsanız, Tüp Bebek sizin için işe yaramayabilir. Tüp bebek yaptırmadan önce, olası yan etkiler hakkında doktorunuzla konuştuğunuzdan emin olun. Başarı oranını da araştırmak isteyeceksiniz, böylece ne kadar bekleyeceğinizi bileceksiniz.

Tüp Bebek Tedavisi Mikroenjeksiyon (IVF/ICSI) – Tüp Bebek Tedavisinin Artıları ve Eksileri

Tüp Bebek Tedavisinde Mikroenjeksiyon

Mikroenjeksiyon, rahim içine enjekte etmek için az miktarda yağ, deri hücresi veya diğer maddelerin kullanılmasını içerir. Bu işlem ilk başta kramplara neden olabilir ve size ağrı kesici ilaç verilebilir. Genellikle ilk adet döneminizi beklemenizden bir hafta önce gerçekleşir. Tüp Bebek‘de, hamileliğinizi hızlandırmaya ve dış gebelik yaşama şansınızı azaltmaya yardımcı olmak için size hormon tedavileri ve diğer ilaçlar verilebilir.

Mikroenjeksiyon Tüp Bebek Nedir

Bu tedavilerin her ikisi de hamile kalmanıza yardımcı olmada oldukça etkilidir. Doğurganlığınız her iki tedaviyle de önemli ölçüde iyileşebilir. Bununla birlikte, Tüp Bebek daha yüksek bir başarı oranına sahiptir ve birçok doğurganlık uzmanı tarafından “hamilelik tarzı tıp” olarak kabul edilir. Gebe kalmaya çalışıyorsanız ve bir süredir başarılı olamıyorsanız, Tüp Bebek sizin için cevap olabilir.

Mikroenjeksiyon Tüp Bebek Kadınlar

Tüp Bebek Mikroenjeksiyon ile ilişkili bazı riskler vardır. Prosedürün kendisi, potansiyel olarak tehlikeli olan anestezi kullanımını içerir. Tüp bebek sırasında da düşük yapabilirsiniz ve hem siz hem de bebeğiniz etkilenebilir. Bebeğinizin gelişimini etkileyen tıbbi bir durumunuz varsa, hamileliğiniz olumsuz etkilenebilir. Endometriozis gibi bazı durumlar hamile kalmanızı zorlaştırabilir veya imkansız hale getirebilir.

Tüp Bebek Mikroenjeksiyon , hamile kalmanız için birkaç hafta hatta aylar alabilir. Fallop tüpleriniz, Tüp Bebek süreciniz sırasında normalden biraz daha erken açılabilir. Bu, işleminiz bittiğinde mutlaka bir bebek taşıyacağınız anlamına gelmez. Tüp Bebeğe başlamadan önce tüm endişelerinizi doktorunuzla tartışmanız önemlidir. Size en iyi hareket tarzı konusunda destek sunabilir ve tavsiyede bulunabilirler.

Tüp bebek çok yüksek bir başarı oranına sahip olsa da birçok olumsuz yönü de vardır. Birçok Tüp Bebek kliniği, enfeksiyon riskinin artması nedeniyle akraba olmayan çiftlerin alanlarını kullanmalarına izin vermez. Halihazırda mevcut bir hastalık veya hastalık için tedavi görüyorsanız, Tüp Bebek prosedürlerinizden önce bazı ilaçları almayı bırakmanız veya belirli ilaçları almayı bırakmanız istenebilir. Sağlık uzmanınız, mevcut tıbbi durumunuz nedeniyle belirli yiyeceklerden veya tedavilerden kaçınmanızı da önerebilir.

Tüp bebek, istediğiniz bebeğe sahip olmanıza yardımcı olabilir. Ancak, birkaç aksilikle birlikte gelir. Hamileliğinizden ve yeni bebeğinizden tam anlamıyla zevk alabilmeniz için, sahip olabileceğiniz her türlü zorluğun üstesinden gelmeniz gerekecektir. Tüp Bebek Tedavisi başlamadan önce endişeleriniz hakkında tıp uzmanınızla konuşmak, ileride olanlara hazırlanmanıza yardımcı olabilir.

Tüp Bebek Konusu Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İstermisiniz? Tüp Bebek Tedavileri ve Yöntemleri İçin Size Yardımcı Olmayı İsteriz.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Tüp Bebek hakkında detaylı bilgi almak istiyorum ve sizi Tüp Bebek tedavileri hakkında ilgili Tüp Bebek Merkezleri ne yönlendireceğiz”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Tüp Bebek Tedavisi ve Yöntemleri için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.

En Uygun Fiyat İle Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılır?

No comment