Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Oranı Nedir? Başarı Şansı Nasıl Arttırılır? *2021 Yeni Öneriler

Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Oranı nedir diye soracak olursak, Tüp bebek başarı sansı, Tüp bebek (IVF) geçiren birçok çift, şu soruyu sorarken buluyor: Tüp bebek tedavisindeki başarı oranınızı nasıl artırabilirsiniz? Pek çok doktor ve doğurganlık uzmanı bu konuda iyi tavsiyelerde bulunabilirken, tedavi gören tüm çiftler için geçerli olacak tek bir cevap hala yoktur. Bir doktorun yazabileceği şey başka bir çift için işe yaramayabilir. Ele alınması gereken o kadar çok bireysel bileşen vardır ki, bir çiftin bu tedavi seçeneği hakkında mümkün olan her şeyi denemesi ve öğrenmesi bunaltıcı hale gelebilir. Bununla birlikte, tüp bebek tedavisinde başarı oranınızı nasıl artıracağınıza dair birkaç basit ipucu ile, doğurganlık tedaviniz hakkında bilinçli kararlar verebileceksiniz.

Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Oranı Nasıl Artırılır

Tüp bebek tedavimin tutması için neler yapmalıyım şeklinde gelen sorulara özetle cevap vermeye çalıştık. Tüp bebek tedavisinde başarı oranı nasıl artar sorusuna cevap bulmaya çalışırken göz önünde bulundurmanız gereken ilk şeylerden biri, işlemin nasıl yapıldığıdır. Bugün çiftlerin çocuk sahibi olmasına yardımcı olmak için kullanılan iki ana prosedür türü vardır. Bu seçenekler ya in vitro fertilizasyon (IVF) ya da intrasitoplazmik sperm enjeksiyonudur (IUI). Her türün, dikkatle tartılması gereken farklı artıları ve eksileri vardır. IVF ile daha doğal seçenekler isteyebilecek çiftler için, bir IUI en iyi yol olabilir. Bir IUI ile doğurganlık cerrahı her yumurtalık içine bir iğne sokar ve ardından yumurtayı istediği yerde dondurur.

Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Oranı Nedir? Başarı Şansı Nasıl Arttırılır? *2021 Yeni Öneriler

Bir IUI, IVF‘den daha az müdahaleci olarak kabul edilirken, birkaç riskle birlikte gelir. Yumurtaların donması bazı doğurganlık ilaçlarında sorun yaratabilir veya döllenmiş embriyo, nakledildikten sonra istenenden daha kısa bir ömre sahip olabilir. IUI ile başarı oranı, IVF’den çok daha yüksektir. Gebe kalmaya çalıştığınız bir veya daha fazla çocuğunuz varsa, başarı şansınız da artabilir.

IUI ile şanslarını artırmaya çalışan birçok çift, donör yumurtaları kullanmayı tercih ediyor. Erkek vericiden alınan sperm kadına enjekte edilebilir. Bu, IVF ile başarı şanslarını artırmak isteyen çiftler için genellikle en uygun fiyatlı seçenektir. Bu tedavi yöntemi başarılı olabilse de riskleri de vardır. Partneriniz taşırken veya hamilelik sırasında bir hastalık geliştirirse, IUI süreciyle çalışmayı bırakabilir. Başarı oranını düşürebilecek şekilde, hatasız olarak prezervatif kullanması da gerekebilir.

Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Oranı

Daha doğal ve daha az müdahaleci bir şekilde hamile kalmak isteyen çiftler için, intrauterin tohumlama başka bir seçenektir. IUI, kadının yumurtaları dölleyecekleri fallop tüplerine doğrudan sperm enjeksiyonunu içerir. Yumurtaların doğal olarak fallop tüplerinden aşağı gitmesine izin verildiğinden iğneye gerek yoktur. Rahim içi tohumlama, yaygın olarak kullanılan bir doğurganlık tedavisidir ve başarı oranı yüksektir. Prosedürün maliyeti sigorta sağlayıcınıza bağlıdır. Hastanede kalma ücretleri, reçete maliyetleri veya rutin doktor ziyaretleri gibi ödemeniz gerekebilecek başka ek ücretler olup olmadığını da öğrenmeniz gerekebilir.

Bazı çiftler için, in vitro fertilizasyon veya intrasitoplazmik sperm enjeksiyonu gibi daha invaziv prosedürler en iyi seçeneklerdir. Bu tedaviler, kadının rahmine belirli spermlerin enjekte edilmesini içerir ve umarız orada yumurtalarını dölleyebilirler. Genellikle yumurtlama döneminde yapılırlar. Rahim içi tohumlama yüksek bir başarı oranına sahiptir, ancak birden fazla partnerle düşük başarı oranları veya kadının yumurtasının sperm tarafından rahimden reddedilmesi gibi bazı risk faktörlerine sahiptir. Bazı kadınlar intrasitoplazmik sperm enjeksiyonuna iyi yanıt vermez ve gebe kalma şanslarını artırmak için daha geleneksel tedavi seçeneklerine ihtiyaç duyabilir.

Doğal Tedaviler Kullanılarak Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Oranı Nasıl Artırılır – Doğurganlık bitkileri kullanmak, ilk döngüsünden geçen çiftler veya birden fazla döngü geçirenler için çok faydalı olabilir. Şerbetçiotları lutein açısından zengindir ve kadın doğurganlığını artırmaya yardımcı olur. Karahindiba, cinsel ilişkiyi düzenleyen başka bir bitkidir. Vücudunuz bol miktarda lutein ve karahindiba üretirse, hamilelik şansınızı artırabilirsiniz. Bu ve diğer şifalı bitkiler, kısırlığı tedavi etmek ve doğurganlık tedavisinin başarısını artırmak için binlerce yıldır kullanılmaktadır.

Doğurganlık İlaçları Kullanılarak Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Oranı Nasıl Artırılır – Günümüzde çeşitli reçeteli doğurganlık ilaçları mevcuttur. Yumurtalıkları yumurtayı serbest bırakmak için uyararak çalışırlar, ancak birçok yan etkisi vardır. Bazıları da rahim kanseri riskini artırıyor. Bu ilaçlarla gebe kalmaya çalışan birçok çift, yan etkilere neden olma şansı daha düşük olan diğer tedavi seçeneklerini denemeyi tercih eder.

Tüp Bebek Nasıl Yapılır? *2021 Yöntemleri

Tüp Bebek Konusu Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İstermisiniz? Tüp Bebek Tedavileri ve Yöntemleri İçin Size Yardımcı Olmayı İsteriz.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Tüp Bebek hakkında detaylı bilgi almak istiyorum ve sizi Tüp Bebek tedavileri hakkında ilgili Tüp Bebek Merkezleri ne yönlendireceğiz”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Tüp Bebek Tedavisi ve Yöntemleri için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.

En Uygun Fiyat İle Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılır?

No comment